Tego jeszcze nie było! Sześć recenzji w jednym miejscu!
Wszystko po to, by ułatwić wam poszukiwanie ciekawych książek dla dzieci. Listę tą, możesz wykorzystać dla swoich pociech, ale też jako podpowiedź prezentowa. Jestem pewna, że nieraz głowisz się, co by tu kupić na prezent dla dziecka.
Ta ,,polecajka” jest dla tych, którzy lubią czytać i zarażać słowem pisanym innych. Moja propozycja to sześć pozycji z Wydawnictwa Jaguar. Są to książki przygodowe. Kilka z nich na bazie komiksu, z fantastycznymi rysunkami, które dodatkowo wpływają na wyobraźnię czytającego. Wiem, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
1. Dog Man. Władca pcheł
Każdy miłośnik zabawnych komiksów polubi tą pozycję. Szata graficzna spójna i przemyślana oraz niezły tekst dostarczą niezapomnianych wrażeń najmłodszym.
Mały Pet zaczyna wprowadzać pewne zmiany w miejscu, w którym mieszka, a mianowicie przerabia go na klub. Pojawiają się problemy zaraz po tym, jak zjawia się przedstawiciel kocipieki, a Mały Pet zostaje zmuszony do pójścia do szkoły. Co ciekawe to klon Peta.
Książka pełna jest humoru, znajdziemy też mnóstwo wartościowych rzeczy, które ja osobiście jako rodzic bardzo pozytywnie odebrałam. Pod koniec książki dzieci mają możliwość znaleźć wskazówki jak narysować poszczególnych bohaterów. Może ich to zachęcić do stworzenia samodzielnie komiksu o dalszych losach bohaterów.
Dogman to dobry wybór dla tych, którzy szukają książki pełnej humoru, nieprzytłaczającej treścią i pomagającej wzbudzić w dzieciach miłość do książek. Idealne i kreatywne rozwiązanie :) Zdecydowanie polecam.
2. Pamiętnik 8-bitowego kota. Fioletowy portal
Coś dla miłośników Minecrafta. Przygody ulubionych postaci z gry. Billy, rezolutny kotek z pewnością ucieszy i zaskoczy każdego, kto zna tą grę. O jej popularności nie muszę się rozpisywać, bo wszyscy doskonale wiedzą, jaką frajdę sprawia ona dzieciom. Młody pisarz Cube Kid, którego również zainteresowała i wciągnęła ta gra, postanowił stworzyć serię książek o Minecrafcie.
Kotek Billy, o którym czytamy w tym tomie jest bardzo niegrzeczny. Nie reaguje na ostrzeżenia mamy, które ostrzegają przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Billy robi to, na co ma ochotę, a w konsekwencji bardzo często pakuje się w tarapaty. Billy lubi spacery po lesie i zabawy ze swoimi przyjaciółmi.
W tej napisanej bardzo przystępnym językiem książce, odnajdą się nawet najmłodsze dzieci, które maja jeszcze problemy z czytaniem. Dzięki ilustracjom, mogą bez problemu przebrnąć przez treść, a przy tym nie zniechęcą się ilością tekstu. W tej serii podoba mi się to, że możemy przyczynić się do tego, by nasze dzieci oderwały się od ekranu komputera, nie tracąc przy tym kontaktu z 8-bitowym światem. Fantastycznie, że udało się stworzyć serię książek o grze, którą kochają miliony dzieci na całym świecie. Ta pozycja to doskonały pomysł na prezent.
3. Pamiętnik 8-bitowego kota. Przepowiednia
Pozostając w klimacie Minecrafta kolejna moja propozycja. Tym razem pamiętnik napisany przez chłopca. To kolejna część serii przygód 8-bitowego kota. Jest równie świetnie napisana i wydana jak poprzednia. Mikołaj tuż, tuż... warto się zaopatrzyć w tą pozycję :)
W drugiej części czytamy o przygodach Billego, który już doskonale wie, jaki ma cel. Odnalezienie Runta i wsparcie wojownika w misji to podstawowy punkt do załatwienia. W świecie Minecrafta rozpoczyna się nowa era.
Każdy, kto zna wirtualny świat Minecrafta powinien dostrzec w tej książce coś więcej niż tylko tekst. To gra słowem, rewelacyjnie wpływająca na wyobraźnię czytającego.
4. Ostatnie dzieciaki na ziemi– Król Koszmarów – Tom III
Dreszczyk emocji i mnóstwo śmiechu gwarantuje trzeci tom z serii książek o czwórce dzieci – najprawdopodobniej ostatnich na ziemi. Seria ta trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”. Została wydrukowana w ponad dwóch milionach egzemplarzy.
Znalezienie radia, zasłyszana transmisja i nadzieja na odnalezienie bliskich. Dzieciaki zaczynają wierzyć, że uda im się odnaleźć swoje rodziny. Niestety sierota Jack, który nie ma rodziny, nie widzi w tym żadnej nadziei. Próbuje udowodnić swoim przyjaciołom, że bycie ostatnimi dzieciakami na ziemi ma mnóstwo plusów. Swoboda w zabawie i decyzjach to jego zdaniem nic innego, jak frajda. Jack próbuje za wszelką cenę zatrzymać przy sobie przyjaciół.
Fantastyczne postaci, obślizgłe potwory i mnóstwo zaskakujących przygód sprawiają, że chce ją się czytać.
Ze szczególną uwagą obserwuje się postać Jacka, który mimo swojej zuchwałości, potrafi rozwalić na łopatki kapitalną mieszanką humoru.
Mogę pokusić się o stwierdzenie, że lubiący stwory i zombie odnajdą się w tej lekturze doskonale.
5. Ostatnie dzieciaki na ziemi – Coś kosmicznego – Tom IV
W czwartej części "Ostatnich dzieciaków na Ziemi" nie może zabraknąć walki ze złem.
Jack i jego przyjaciele stoczą walkę z przeciwnikiem, którym okaże się być inny człowiek. Akcja przebiega w środku zimy. Dobre potwory i dzieci niestety nie mają odpowiednich ubrań. Mimo tych przeciwności starają się pokazać, że zima ma swoje uroki, a Boże Narodzenie jest piękne.
Mroczny plan, kradzież broni, złodziejka Evie – to tylko niektóre z ciekawostek, które czekają na czytającego. A może wydarzy się bożonarodzeniowa niespodzianka? Cud? Nie zdradzę więcej szczegółów :) Jedno jest pewne – warto po tą książkę sięgnąć.
6. Ratownicy czasu
Justyna Drzewicka, autorka trylogii dla młodzieży ,,Niepowszedni” postanowiła stworzyć nową serię przygodową dla nastolatków.
Trzynastoletnia Sara wraz ze swoim rówieśnikiem Danielem, nieustannie wpada w kłopoty. Tarapaty spowodowane są nadmierną ciekawością u Sary, a u Daniela brakiem zainteresowania nauką, a dokładnie historią. I tym oto sposobem obserwujemy starcie z profesorem od historii i nieoczekiwaną wizytę u dyrektora. W podziemiach szkoły, gdzie znajduje się stołówka, a dwoje przyjaciół ma przemyśleć sprawę, w ścianie nagle otwiera się tunel. Wychodzi z niego kot, który nie dość, że mówi, myśli, to jeszcze pochodzi z 2118 roku. Sara, którą fascynuje wszystko, co z wiedzą związane, nie może oprzeć się pokusie, by na własne oczy zobaczyć jak wygląda świat z przyszłości. Daniel, nie chcą puścić przyjaciółki samej, postanawia jej towarzyszyć. Tak oto rozpoczyna się ich podróż w czasie, do Bolonii, na koniec XV wieku, gdzie spotkają Kopernika.
"Ratownicy czasu" mam wrażenie, że zapoczątkowały nowy styl nauki historii. Wymyślona historia w rewelacyjny sposób splata się z prawdziwymi historycznymi faktami i postaciami, co doskonale dawkuje czytelnikowi wiedzę.
6 książek, 6 historii i przeróżne miejsca akcji, niemniej jednak, mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla swoich pociech.
Wydawnictwu Jaguar dziękuję za recenzenckie egzemplarze.
Ania :)
Subskrybuj
Zgłoszenie