Czytajcie! Warto czytać!
Cała Polska czyta dzieciom! Czytanie rozwija wyobraźnię!
Takie i inne hasła nagłaśniane są w telewizji, radiu i pozostałych nośnikach informacji. Dlaczego właściwie obcowanie z książką jest takie ważne?
Zapewne nikomu nie trzeba tłumaczyć, że czytanie poszerza nasz zasób słownictwa. Choćby to miały być broszury, codzienna gazeta; czytanie pomaga nam w lepszym formułowaniu myśli.
Ile książek tyle stylów
Każdy autor ma swój własny, indywidualny sposób pisania. Bogata paleta słów pobudza naszą ciekawość sprawiając, że zapamiętujemy je i używamy.
Delektować się pisanym słowem
Słownictwo wzbogacone, to po pierwsze. Dla mnie książka to ,,coś” więcej. Czas spędzony na czytaniu to nic innego jak delektowanie się słowem. To idealny sposób na odstresowanie się i wyciszenie. Kto z nas nie miał w rękach książki, która potrafiła tak wciągnąć, że choć powieki podparte ,,zapałkami” dawały znać o zmęczeniu, to jednak ciekawość wygrywała, a książkę czytało się jednym tchem.
20, 30, 70, 150, 1000 zapisanych stron
Każda książka jest inna. Różni się wielkością, grubością, tematyką, imieniem i nazwiskiem autora. Mimo widocznych różnic, mają one wiele wspólnego. Są skupiskiem żywych scen, czasem wymyślonych, a innym razem odzwierciedlających rzeczywistość. Obrazy jakie tworzą się w naszej głowie podczas czytania wpływają na funkcjonowanie naszego mózgu poprawiając koncentrację, umiejętności analizowania powstałych sytuacji bądź też ,,obserwacji” tych, które się rodzą.
Nieważne gdzie
Czy to w autobusie, na ławce w parku, w wannie, pod ciepłą pierzyną... nieważne gdzie ja przeczytam. To ma być Moje spotkanie z tą jedyną, wybraną książką. Ona ma pomóc się zrelaksować i zapomnieć o problemach. Ma przenieść czytelnika w inny świat.
A wy gdzie lubicie czytać? Zdarza Wam się zasnąć z nosem pomiędzy wierszami? Dlaczego Waszym zdaniem warto czytać książki?
Ania :)
Subskrybuj
Zgłoszenie